aryastar
15 بهمن 1401 - 12:33

تردد غیرضروری به شمیرانات خدمت‌رسانی را مختل کرده است

فرماندار شمیرانات با تاکید بر این‌که شهروندان از تردد غیرضروری به لواسان، اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر جداً خودداری کنند، گفت: ترافیک سنگین در پی حضور گردشگران در بخش‌های تابعه، عملیات پاکسازی معابر و امدادرسانی‌های احتمالی را با مشکل جدی مواجه کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شمیرانات، مجتبی ذاکریان فرماندار شمیرانات با اشاره به بی‌توجهی برخی از شهروندان نسبت به هشدارهای ستاد مدیریت بحران شهرستان مبنی بر لزوم جلوگیری از ترددهای غیرضروری اظهار کرد: در پی بارش برف شدید طی روزهای اخیر، لغزندگی معابر، سقوط بهمن‌های متعدد و رانش برخی از جاده‌ها، عوامل خدمات‌رسان با تمامی امکانات و نیروها به صورت مستمر در حال عملیات پاکسازی مسیرها هستند، اما ترافیک سنگین خودروها علاوه بر ایجاد اختلال در این خدمت‌رسانی مذکور سبب بروز مشکل جدی در امدادسانی‌ها نیز می‌شود. 

رئیس ستاد مدیریت بحران شمیرانات خاطرنشان کرد: عرض کم برخی جاده‌های مواصلاتی که به سبب تجمیع برف و یخ بیش از حد معمول نیز کاهش یافته است، و همچنین ناایمن بودن آن‌ها به سبب احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن خطری‌ست که به منظور پیشگیری از بروز حوادث ناگوار و صیانت از جان گردشگران، بایستی از تردد غیرضروری خودداری کنند لذا در غیر این صورت عوامل پلیس راه در ابتدای گردنه قوچک اقدام به ممانعت از ورود خواهد داشت و جرائم قانونی اعمال خواهد شد.

 

ذاکریان با اشاره به تعطیلی ادارات و مدارس لواسانات و رودبارقصران در روزهای اخیر، خاطرنشان کرد: ساکنان منطقه نیز از این قاعده مستثنی نیستند و انتظار این است تنها در صورت لزوم، از منازل خارج شوند تا عوامل ستاد مدیریت بحران بتوانند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند. 

وی با اشاره به کمبود سرانه‌های درمانی بخش‌های تابعه شمیرانات تاکید کرد: انتقال بیماران از روستاها به مراکز درمانی بر لزوم کاهش تردد و جلوگیری از بروز ترافیک افزوده است؛ همچنین اقدامات به‌هنگام خودروهای آتش‌نشانی و خدماتی برق، گاز، آب و ... نیز نیازمند تسهیل تردد ایشان می‌شود. 

 

 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018329