aryastar
14 بهمن 1401 - 18:45

پیگیری مشکلات قضایی اتباع و زندانیان ایرانی در سفر غریب‌آبادی به اربیل

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران که به دعوت شورای‌عالی قضایی عراق در رأس هیئتی به این کشور سفر کرده بود، ضمن بازدید از دو زندان، با تعدادی از زندانیان ایرانی نیز با هدف پیگیری مشکلات آنان، از نزدیک گفتگو کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، کاظم غریب‌آبادی؛ معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران که به دعوت شورای‌ عالی قضایی عراق در رأس هیئتی به این کشور سفر کرده بود، در ادامه عازم اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق شد.

غریب‌آبادی در اربیل با رئیس شورای قضایی و وزیر داخله اقلیم کردستان عراق ملاقات و ضمن بازدید از دو زندان، با تعدادی از زندانیان ایرانی نیز با هدف پیگیری مشکلات آنان، از نزدیک گفتگو کرد. دبیر ستاد حقوق بشر، همچنین با رئیس سازمان دولتی حقوق بشر اقلیم نیز دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت های این سازمان قرار گرفت.

در جریان این سفر، مقرر شد در چارچوب توافقات ایران و عراق، ضمن تقویت و ارتقای فرایند انتقال محکومین و استرداد مجرمین، کارگروه قضایی نیز برای شناسایی مشکلات حقوقی و قضایی طرفین تشکیل و راهکارها و راه حل های مناسب تبیین شود.

خاطرنشان می‌شود تعداد 14 محکوم ایرانی از زندان‌های اقلیم کردستان عراق نیز با طی فرایند مربوطه، در آینده نزدیک به ایران منتقل خواهند شد. در این دیدارها "رشنودی" سرکنسول ایران، محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017327